Rūpnieciskā skaņas izolācija un trokšņu slāpēšana

Rūpnieciskā skaņas izolācija un trokšņu slāpēšana

Rūpnieciskā skaņas izolācija: kā samazināt trokšņa līmeni

Trokšņainās darba zonās skaņas slāpēšanu var papildināt ar gaisa skaņas izolācijas paņēmieniem. Skaņu izolējošas konstrukcijas vai korpusi, kas izmanto masas-atsperes-masas principu, var samazināt procesa trokšņa emisiju vidē. Tas ir īpaši svarīgi pilsētu teritorijās.

Daudzās rūpnieciskajās iekārtās ātri kustīga un bieži vien turbulenta viela tiek transportēta zem augsta spiediena, kas var izraisīt augstu trokšņa līmeni. Tāpēc skaņas izolācijai rūpniecībā ir divi galvenie uzdevumi – aizsargāt tuvumā strādājošo personālu un samazināt fona troksni tuvākajā vidē, īpaši pilsētās.

Pateicoties ISOVER minerālvates izstrādājumu augstajai gaisa plūsmas pretestībai un porainībai, tie efektīvi absorbē skaņu. Lielisks sniegums tiek panākts ar vieglu un atvērtu šķiedru struktūru.

 

Teollisuuden äänenvaimennus -kaavio

Vai tu zināji…? 

Pēc pieprasījuma ir pieejami arī īpaši pārklājumi, piemēram, melnā stikla šķiedra un austa stikla šķiedra, ja jums nepieciešama vēl lielāka skaņas slāpēšana un mehāniskā stabilitāte.

Efektīvi skaņas izolācijas risinājumi

ISOVER minerālvates izstrādājumiem ir lieliska skaņas absorbcijas spēja: tie absorbē līdz pat 95% no noteiktu frekvenču skaņas enerģijas. ISOVER produktu skaņas absorbcijas īpašības (apzīmētas ar absorbcijas koeficientu α) atrodamas izstrādājumu tehniskajos datos. Ar ULTIMATE U TECH produktiem šīs α vērtības var sasniegt ar risinājumiem, kas ir līdz pat 50% vieglāki nekā tradicionālie akmens vates izstrādājumi, īpaši augstās temperatūrās, kas rodas piem. izplūdes gāzu un atsērošanas ierīces. Produkti ir pieejami arī ar vairākiem dažādiem pārklājumiem, piemēram, stikla filciem vai audumiem.

Mūsu minerālvati raksturo:

 

  • augsts amortizācijas līmenis bez īpašas plūsmas pretestības (maksimums >100 kPas/m2)

  • vienmērīga porainība (93-99%)

  • dinamiskā stingrība

  • zems elastības modulis

 

ISOVER minerālvates izstrādājumu īpašības nodrošina augstu skaņas absorbcijas līmeni, kas ir daudz labāks salīdzinājumā ar citiem skaņas izolācijas materiāliem, piemēram, putām. 

 

ULTIMATE Akmens vate
24 - 30 (kg/m³): ≥ 13 30 - 50 (kg/m³): ≥ 5
40 - 50 (kg/m³): ≥ 30 70 (kg/m³): ≥ 18
60 - 70 (kg/m³): ≥ 48 100 (kg/m³): ≥ 25
80 -100 (kg/m³): ≥ 70 120 (kg/m³): ≥ 35

Gaisa plūsmas pretestība (DIN EN 29053) kPa×s/m²