Atbildība un Vide

Vastuullisuus

Ilgtspējīga un zema oglekļa satura būvniecība

Mūsu klimats sasilst, pasaules iedzīvotāju skaits pieaug, un pasaule pieprasa daudz  ēkas  – ar ierobežotiem dabas resursiem un zemu oglekļa emisiju. Šis ir kopīgs, milzīgs izaicinājums.

Ilgtspējīgas un atbildīgas ēkas apvieno daudzas lietas, piemēram, strukturālo energoefektivitāti, enerģijas patēriņu lietošanas laikā un izvēlēto būvmateriālu zemu oglekļa emisiju līmeni, izturību un veiktspēju. Efektīva konstrukciju un tehnisko sistēmu siltumizolācija samazina apkurei un dzesēšanai nepieciešamo enerģijas patēriņu un ar enerģiju saistītās emisijas ēkas lietošanas laikā.

Atbildība pret vidi ir viena no atbildības jomām.

Mūsu ietekmes uz vidi vadības sistēma ir sertificēta saskaņā ar ISO 14001 standartu. Mūsu darbības ietekme uz vidi tiek mērīta un samazināta līdz minimumam, pastāvīgi uzlabojot. Runājot par produktiem, ietekme uz vidi tiek mērīta visā to dzīves ciklā, sākot no izejvielu iegādes līdz izmantošanai pēc ēkas dzīves cikla beigām.

Augstas veiktspējas inovācijas

Kā globāls ilgtspējīgu izolācijas risinājumu ražotājs mēs apvienojam padziļinātas tirgus zināšanas ar visprogresīvāko pētniecību un izstrādi, lai optimizētu ēkas veiktspēju, lai apmierinātu pašreizējās un nākotnes vajadzības:

 

  • Lietotāju veselība, drošība un labklājība

  • Produktu un risinājumu tehniskais izpildījums – ar minimālu ietekmi uz vidi

  • Ekonomiju

Mūsu tehniskās izolācijas risinājumu izvēle parāda, ka ir iespējams nodrošināt augstu siltumizolāciju ar nelielu ietekmi uz vidi. Tie ātri atmaksājas izmaksu un emisiju ietekmes ziņā.

Mūsu izolācijas risinājumi uzlabo ēkas drošību, samazina troksni un uztur patīkamu iekštelpu temperatūru, vienlaikus samazinot enerģijas izšķērdēšanu un klimata emisijas, kas saistītas ar enerģijas patēriņu.


Mūsu izolācijas materiāli arvien vairāk tiek izgatavoti no otrreizēji pārstrādātām izejvielām, tie tiek ražoti Eiropā, un mūsu produktiem ir labākā iekštelpu gaisa klasifikācija M1 un Eurofinn Gold. 

Ekoloģiskā stikla vate ir izgatavota no pārstrādāta stikla

ISOVER samazina neapstrādātu izejvielu izmantošanu, un otrreizēji pārstrādāts stikls ir galvenais stikla vates izejmateriāls kopš 1983. gada. Saint-Gobain Finland Oy ir Somijas lielākais pārstrādātā stikla lietotājs. Vidēji 80% no stikla vates ražošanā izmantotajām izejvielām ir otrreizēji pārstrādāts stikls.

Vai zināji, ka pats stikls ir sens izgudrojums, kura galvenā izejviela ir kvarca smiltis, kas tiek kausēta kopā ar kaļķakmens pulveri un sodu.

Enerģija

Mūsu rūpnīcu energoefektivitāte tiek pastāvīgi uzlabota – neaizmirstot par atjaunojamās enerģijas izmantošanu. 2009. gadā rūpnīca Hyvinkää pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu kā degvielu autokrāvējiem. Ar dabasgāzes palīdzību tiek samazinātas iekrāvēju emisijas, un to zemāks trokšņa līmenis uzlabo lietotāja komfortu. Forsas rūpnīca 2010. gadā 70% no rūpnīcā izmantotās sašķidrinātās gāzes tika aizstāti ar vietēji ražotu biogāzi. Kopš 2018. gada sākuma visa mūsu izmantotā elektroenerģija ir atjaunojama, tā sauktā zaļā elektroenerģija. Mūsu Forssa rūpnīca ir uz pusi samazinājusi CO2 emisijas mazāk nekā desmit gadu laikā.

Ēkas apkurei un dzesēšanai izmantotās enerģijas ražošana patērē dabas resursus un rada siltumnīcefekta gāzu emisijas. Siltumizolācijas izgatavošanai nepieciešamais enerģijas daudzums tiek ātri ietaupīts, jo ēkas lietošanas laikā samazinās nepieciešamība pēc siltumenerģijas. Ja siltumizolācija būtu divreiz biezāka par pašreizējiem slāņiem, ievērojami samazinātos apkures izmaksas un arī klimata emisijas. Ietaupījums būtu būtisks arī tautsaimniecības ziņā. Lai gan Somijā enerģijas ražošanas emisijas visu laiku samazinās, visvairāk bezizmešu enerģija ir enerģija, kas netiek patērēta. 

 

Atkritumi un pārstrāde

Izolācijas izstrādājumu ražošanas procesā radušos atkritumu daudzumu vienmēr cenšas samazināt līdz minimumam un nemitīgi tiek mērīts radīto atkritumu daudzums. Arvien lielāku daļu no procesa atkritumiem var pārstrādāt atpakaļ procesā vai kā izejvielu citiem Saint-Gobain grupas produktiem. Piemēram, akmens vates pārstrādes procesā mērķis ir ražot cementu vai alternatīvi aizstāt dabisko mālu Leca keramzīta granulās.

 

Ūdens izmantošana

Stikla vates ražošanā ūdens galvenokārt ir nepieciešams saistvielas atšķaidīšanai, iekārtu un procesa dzesēšanai un procesa mazgāšanai. Procesa ūdens tiek attīrīts pašu rūpnīcu attīrīšanas iekārtās un tiek izmantots atkārtoti, tāpēc produktu ražošana nerada slodzi uz ūdensceļiem vai ūdens attīrīšanas iekārtām.

 

Iepakojums un transportēšana

Dažu izolācijas izstrādājumu iepakojumā tiek izmantota iepakošanas tehnoloģija, kas ļauj izolāciju saspiest līdz aptuveni vienai ceturtdaļai no izolācijas sākotnējā tilpuma. Jo īpaši ULTIMATE minerālvati var pārvadāt līdz pat 75% lielāku izolācijas apjomu salīdzinot ar tradicionālo  akmens vati. Tas samazina nepieciešamību pēc transporta aprīkojuma un transporta radītās klimata emisijas. Efektīva iepakošanas tehnoloģija samazina arī vajadzību pēc citiem iepakojuma materiāliem un transporta paletēm. Izmantotie iepakojuma materiāli ir pārstrādājami. 

Vides deklarācijas (EPD)

Vai tu zināji?

ISOVER bija pirmais izolācijas ražotājs pasaulē, kas deviņdesmito gadu sākumā sagatavoja savu produktu ietekmes uz vidi novērtējumus. Šobrīd Saint-Gobain grupai ir vairāk nekā 1400 trešo pušu sertificētu vides deklarāciju jeb EPD (Environmental Product Declarations) – vairāk nekā jebkuram citam būvniecības materiālu ražotājam pasaulē. 

Ko nozīmē EPD?

Vides ziņojumi jeb EPD ir standartizēti dokumenti, kuru pamatā ir standarta dzīves cikla analīze (Life Cycle Assessment, LCA), kas atspoguļo produkta ietekmi uz vidi visā tā dzīves ciklā. 

Sazinies ar mums

Ja neesi atradis interesējošo informāciju, sazinies ar mums!